Výsledky výzkumu církevního školství v plzeňské diecézi

8. 6. 2021

Bez popisku

Na začátku dubna 2021 členové projektového týmu dokončili analýzu participativního výzkumu církevního školství, která bude plzeňskému biskupství sloužit jako podkladová zpráva pro chystanou koncepci církevního školství v diecézi.

Výzkumnice a výzkumníci mezi lety 2019–2020 provedli a analyzovali bezmála sto kvalitativních rozhovorů a několik výzkumných workshopů se zaměstnanci, žáky, absolventy a rodiči. Výsledná výzkumná zpráva nabízí pochopení a zprostředkování různých perspektiv, zkušeností a popisů toho, co znamená „církevní“ či „křesťanské“ v kontextu daných zařízení z pohledu různých skupin aktérů.

Přehled všech článků